Biz kimiz?

Mesele Ekonomi

Mesele Ekonomi Haziran 2018’de yayın hayatına başlayan ekonomi odaklı bir yeni nesil dijital medya platformu.

Neden varız?

Ekonomiye dair merak da belirsizlik de hiç olmadığı kadar çok. Geleneksel mecralar ise bu ihtiyaca karşılık veremiyor. Ekonomide ve siyasette yaşanan gelişmelerin neden ve nasıl olduğunu bilmek isteyen herkese en güncel bilgi ve analizleri yeni dijital medyanın yaratıcı imkanlarıyla sunmanın mümkün olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de Mesele Ekonomi’nin sunduğu içerikler salt ekonomi gazeteciliğinden ibaret değil. Ekonominin ve ekonomik kalkınmanın hayatın her alanıyla karşılıklı ilişki içinde olduğunu biliyoruz. Bu yüzden de Türkiye ve dünyadaki ekonomi-politik gelişmeler ışığında hukuktan çevreye, tarımdan iklim krizine, şehircilikten kadın-erkek eşitliğine meseleyi çok boyutlu bir şekilde ele almak için yola çıktık.

Peki nasıl?

Mesele Ekonomi’nin temel yaklaşımı gazetecilik, güncel analiz ve yaratıcılığı bir arada sunmak. Yalnızca gelişmeleri anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda farklı olaylar ve aktörler arasında bağlantı kurarak bundan sonra yaşanabileceklere dair hazırlıklı olmanızı sağlıyoruz. Mesele Ekonomi’de ister Ankara’da ekonomi kulislerinde neler konuşulduğunu takip edin, ister Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri sıcağı sıcağına öğrenin, ister haftanın gündemine dair kapsamlı analizleri dinleyin… Mesele Ekonomi olarak sizlerin Türkiye ve dünyadaki gelişmelere dair daha derin ve geniş bir perspektife sahip olmanıza katkı verdiğimizi umuyoruz.

Mesele Ekonomi'ye
destek olabilirsiniz

Mesele Ekonomi’nin katıl butonuna tıklayarak bize bu yolda destek olabilirsiniz! Desteğinizle hayata geçirdiğimiz ayrıcalıklardan sizler de düzenli olarak haberdar olacaksınız!

Ekibimiz

Sinan Akgünay

Kurucu

1989 yılında İtalya’da doğdu. TED Ankara Koleji’nin ardından Bilkent Üniversitesi İktisat
Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği
alanında tamamladı. Akgünay doktorasını Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde 2023 yılında tamamladı. Sinan Akgünay’ın akademik ilgi alanları arasında küresel ekonomi politik, küresel finans politikaları, bankacılık ve finansal düzenlemeler ve, politika ve düzenleme değişimleri bulunmaktadır. 2010-2017 arasında finans sektöründe sırasıylaDeloitte, Bankpozitif ve KPMG firmalarında farklı kademelerde çalıştı. Sinan Akgünay, 2018 yılında Semih Sakallı ile beraber dijital ekonomi platformu olan Mesele Ekonomi’yi hayata
geçirdi.

sinan@meseleekonomi.com

Semih Sakallı

Kurucu

1985 yılında Aydın’da doğdu. 2008’de Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre özel bir bankada çalıştıktan sonra gazetecilikle profesyonel olarak ilgilenmek istediği için ayrıldı. Kürt hareketi, İslami hareketler ve yerel siyaset üzerine araştırmalar yaptı. Vatan Gazetesi’nde söyleşi ve yazı dizileri yaptı. Ruşen Çakır ile birlikte yazdığı “100 Soruda Erdoğan Gülen Savaşı” kitabı Haziran 2014’de yayımlandı. 2012-2015 yılları arasında Mehmet Ali Birand tarafından Kanal D Haber bünyesinde kurulan belgesel ekibinde araştırmacı ve metin yazarı olarak çalıştı. Ardından kurucuları arasında olduğu Medyascope.tv’de 4 yılı aşkın süre çalıştı. Daha sonra Gazete Pencere için içerik üreten Semih Sakallı, yine aynı dönemde Sinan Akgünay ile birlikte dijital ekonomi platformu olan Mesele Ekonomi’yi hayata geçirdi. 2020-2021 yıllarında, 6 ay, ulusal yayına geçen Olay TV’de (siyasi baskılar nedeniyle kanal kapandı) çalıştı.

semih@meseleekonomi.com

Emrah Bostan

Video Editör

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisansını tamamladı. Bu dönem içerisinde stüdyo ve düğün fotoğrafçılığı yaptı. Freelance fotoğraf çekimlerinden, kameramanlığa, canlı yayın kameramanlığından, medya işleri yönetimine kadar birçok farklı mecralarda tecrübeleri oldu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesinde Yeni Medya bölümünde lisansını tamamladı. Lisans eğitimi boyunca freelance ürün tanıtım videoları çekti, fotoğrafçılık ve kurgu işleri yapmaya devam etti. DHA’da stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Çevre TV ve Woman TV’de video editörlüğü yaptı. Kariyerine video editörü olarak devam ediyor.

emrah@meseleekonomi.com

İletişim